sobota 22. dubna 2023

Jarní pozdrav

Dlouho jsem nenapsal ani řádku. Byla zima, přišlo jaro. Nebylo to zimním spánkem, ani jarní únavou, ale nespavostí. Nemohl jsem spát, častokrát jsem nespal tři noci za sebou. Snažil jsem se unavit dlouhými procházkami, ale i nachozené kilometry v přírodě nepomáhaly. Zkoušel jsem různé volně dostupné léky, bylinkové i s melatoninem. Šel jsem ke své praktické doktorce, která mi předepsala prášky, které nepomohly. Další známá doktorka mi předepsala přímo prášky na spaní, po kterých jsem sice spal, ale ty jsou návykové, nemají se brát víc než čtyři týdny. Točila se mi po nich hlava a místo spokojenosti,  že už trochu spím přišly deprese a znovu jsem nespal.
Nebudu to prodlužovat. Nakonec jsem po další probdělé noci šel na akutní oddělení psychiatrie zdejší fakultní nemocnice. Tam jsem konečně dostal prášky, po kterých zase spím. A také si zas užívám procházek do přírody, které už neslouží jen k tomu, abych se unavil. Přinášejí radost z jarní zeleně, z prvních jarních květin, z ptačího zpěvu. Z toho, co celou zimu chybělo.
Také jsem se podíval na návštěvnost těchto stránek a zjistil jsem, že je stále navštěvujete. Jak příznivci rostlin z Čech a tak i jiných různých míst naší planety. Všechny vás zdravím,  děkuji za zájem a zkusím ještě nějaké články přidat. V dnešní době je více než kdy jindy důležité hledat, co lidi spojuje a ne rozděluje. Láska k přírodě a rostlinám je jistě něčím, co má většina z nás společného. 

A hlavně fotky, jak Martinovy, tak mé, které jistě potěší a řeknou víc, než dlouhé věty.


Dnes vás  zvu na procházku jarní přírodou, do míst které mám blízko a kterými se často a rád procházím.Nakonec přidám odkazy  na léčivé působení dvou rostlin, které jsou v naší přírodě běžně  dostupné:

https://youtu.be/bzlAxp-vtDo

https://youtu.be/lgWs01aMIcA


Ještě jeden hudební odkaz:


https://youtu.be/yO_WNhqaxkgŽádné komentáře: